Společnost Schwank, světový lídr v oblasti průmyslového vytápění, chlazení a větrání, oslavila 90. výročí svého založení.

Za 90 rokov svojej existencie sa spoločnosť Schwank stala svetovým lídrom v oblasti priemyselného vykurovania a expertom na riešenia v oblasti vetrania a chladenia. V súčasnosti sa spoločnosť zameriava na transformáciu energie, takže jej hlavným zameraním sa stáva vodíkové a elektrické vykurovanie. Od tohto roku ponúka prvý 100 % vodíkový tmavý žiarič a je priekopníkom v tom, že je hlavnou silou pri prechode na obnoviteľné energie.

Spoločnosť Schwank, svetový líder v oblasti priemyselného vykurovania, chladenia a ventilácie, oslavuje 90. výročie svojho vzniku a pozerá sa na energetickú transformáciu

Koncom mája tohto roku oslávi spoločnosť Schwank 90 rokov od svojho založenia. Günther Schwank založil spoločnosť v roku 1933 v mestečku Fegersheim v Alsasku. Pôvodne nazývaná spoločnosť Schwank Gasgeräte GmbH sa zameriavala na výrobu a predaj priemyselných plynových zariadení. Zakladateľ, strojný inžinier, už pred založením spoločnosti skúmal vplyv elektromagnetických vlnových dĺžok na vnímanie tepla ľuďmi.

Jeho hlavným cieľom bolo vyvinúť zariadenie, ktoré by účinne prenášalo infračervené teplo z veľkých výšok do oblastí, kde sa pohybujú ľudia. V roku 1939 získal Günther Schwank patent na špeciálnu keramickú dosku, ktorá sa stala základom dnešnej technológie plynového infračerveného vykurovania a ovplyvnila vykurovací priemysel na celom svete. Plynové infračervené žiariče sú v súčasnosti hlavným výrobkom spoločnosti Schwank.

V roku 1951 začal Schwank v Hamburgu sériovú výrobu a technológiu sálavého žiariča predával pod svojím menom. Zároveň rozšíril svoju prítomnosť v zahraničí a založil pobočky v Holandsku, Taliansku, Anglicku, Francúzsku a Monaku. V roku 1952 sa spoločnosť presťahovala do Kolína nad Rýnom, kde sídli dodnes, a mohla rozšíriť svoje výrobné a personálne kapacity.

Spoločnosť Schwank dnes

Oliver Schwank, vnuk zakladateľa Günthera Schwanka, vedie tretiu generáciu rodiny ako generálny riaditeľ. Kľúčovou zmenou je ich zameranie na vodík a iné obnoviteľné zdroje energie. Tento rok predstavili prvý hybridný tmavý žiarič, ktorý dokáže ako palivo využívať zemný alebo kvapalný plyn a 100% vodík, čo predstavuje prelom v tejto oblasti. Táto inovácia dáva priemyselným halám možnosť ľahko sa prispôsobiť budúcim podmienkam. Dnes používajú ako hlavné vykurovacie palivo zemný plyn, ale vďaka technológii Schwank budú môcť v budúcnosti plynule prejsť na vodík.

Foto: Párty v spoločnosti Schwank

Späť

Viac noviniek

Používajú sa riešenia na vykurovanie a chladenie haly Schwank

Spoločnosť Schwank North America oslavuje 50. výročie

Novinky, Spoločnosť

Spoločnosť Schwank North America, ktorá je súčasťou globálnej rodinnej firmy, poskytuje energeticky účinné infračervené vykurovacie a vetracie systémy pre komerčné a priemyselné budovy. Spoločnosť má na trhu rozsiahly sortiment systémov HVAC a poskytuje aj projektovanie a konzultácie, aby zákazníkom zabezpečila vysokú úroveň komfortu, úspory energie a kvality.

Spoločnosť Schwank získala prestížne ocenenie za inovácie

Novinky, Spoločnosť

Magazín stern ocenil inovačných lídrov medzi stredne veľkými spoločnosťami a spoločnosť Schwank medzi nimi nesmie chýbať. Do hodnotenia boli zaradené všetky nemecké stredne veľké spoločnosti, ktoré predložili aspoň päť patentov. Na zozname 500 spoločností z 30 odvetví - od pohonných technológií až po výrobu zariadení - sa Schwank nachádza v kategórii vykurovanie, vetranie a chladenie.

Schwank predstavuje vysoko výkonný elektrický žiarič

Novinky, Spoločnosť

Spoločnosť Schwank, líder v oblasti vykurovacích technológií, prináša na trh novinku - elektrický infražiarič eSchwank S-18000, navrhnutý na splnenie vysokých požiadaviek moderných priemyselných a komerčných priestorov. Tento produkt zavádza novú éru v klimaticky neutrálnom vykurovaní.

Inovatívny priemyselný vodíkový žiarič geniumSchwank získal európsky patent

Novinky, Spoločnosť

Priemyselný vodíkový žiarič geniumSchwank získal oficiálny európsky patent. Tento míľnik nielenže potvrdzuje jedinečnosť a inovatívnosť systému, ale zároveň posilňuje jeho pozíciu v oblasti udržateľného priemyselného vykurovania.

Naše ocenenia

Na čo sme hrdí

Ocenenie „Die Welt Top 100“ pre spoločnosť Schwank GmbH.
Ocenenie „The Best of German Mittelstand“ pre spoločnosťSchwank GmbH.
Ocenenie „Industriepreis 2017“ pre spoločnosť Schwank GmbH.
Ocenenie „Großer Preis des Mittelstandes“ pre spoločnosť Schwank GmbH.