Spoločnosť Schwank predstavila na veľtrhu v Brne energetické inovácie pre priemysel

Na tohtoročnom Medzinárodnom strojárskom veľtrhu v Brne zaujala spoločnosť Schwank pozornosť návštevníkov, keď predstavila svoje najnovšie energetické inovácie a riešenia pre priemyselné a komerčné priestory. Medzi najvýznamnejšie produkty patrilo vodíkové vykurovanie, priemyselné vetranie a chladenie, elektrické infračervené žiariče a HVLS ventilátor MonsterFans.

Spoločnosť Schwank na Medzinárodnom strojárskom veľtrhu v Brne predstavila širokú škálu energetických inovácií, ktoré majú potenciál zásadne zmeniť energetickú účinnosť a udržateľnosť v priemyselnom a komerčnom sektore. Jednou z najvýznamnejších inovácií, ktoré spoločnosť Schwank predstavila, je systém geniumSchwank, ktorý je prvým priemyselným vykurovacím systémom na 100% vodík na svete. Táto revolučná technológia predstavuje významný krok vpred vo využívaní vodíka ako nosiča energie. Jedinečnosť systému geniumSchwank spočíva v jeho schopnosti prispôsobiť sa nielen vodíku, ale aj zemnému a kvapalnému plynu, čo znamená, že podniky môžu postupne a efektívne prejsť na vodík bez toho, aby museli vykonávať rozsiahle stavebné úpravy.

Ďalším kľúčovým prvkom prezentácie boli HVLS ventilátory MonsterFans, ktoré prinášajú významné výhody v oblasti energetickej účinnosti. Počas horúcich letných dní môžu tieto ventilátory znížiť teplotu v komerčných a priemyselných budovách tým, že efektívne presúvajú veľké objemy vzduchu pri nízkych otáčkach. Výsledkom je zníženie nákladov na chladenie a výrazné zlepšenie vnútorného komfortu. V zime prichádzajú ventilátory MonsterFans s princípom destratifikácie, čo znamená, že premiešavajú ohriaty vzduch nahromadený pod stropom, čím pomáhajú udržiavať optimálnu teplotu a znižovať náklady na vykurovanie.

Zaujímavou inováciou, ktorú predstavila spoločnosť Schwank, sú elektrické infračervené žiariče. Tieto zariadenia predstavujú účinné riešenie pre udržateľné a klimaticky neutrálne vykurovanie. Vďaka jednoduchej inštalácii a prevádzke si nevyžadujú žiadne zložité stavebné úpravy, čo znamená minimálne narušenie a nízke náklady na realizáciu. Elektrické infračervené žiariče sú tiež šetrné k životnému prostrediu, pretože neprodukujú žiadne priame emisie a vďaka svojej robustnej konštrukcii vyžadujú minimálnu údržbu.

Na brnenskom veľtrhu sa spoločnosť Schwank zamerala na prezentáciu technológií a riešení, ktoré majú potenciál zásadne zmeniť energetickú účinnosť a udržateľnosť priemyselných a komerčných odvetví. Tieto inovácie ponúkajú flexibilitu a možnosť postupného prechodu na vodík, znižujú náklady na energiu a zlepšujú celkový komfort v budovách.

Foto: Spoločnosť Schwank na MSV v Brne

Späť

Viac noviniek

Používajú sa riešenia na vykurovanie a chladenie haly Schwank

Spoločnosť Schwank získala prestížne ocenenie za inovácie

Novinky, Spoločnosť

Magazín stern ocenil inovačných lídrov medzi stredne veľkými spoločnosťami a spoločnosť Schwank medzi nimi nesmie chýbať. Do hodnotenia boli zaradené všetky nemecké stredne veľké spoločnosti, ktoré predložili aspoň päť patentov. Na zozname 500 spoločností z 30 odvetví - od pohonných technológií až po výrobu zariadení - sa Schwank nachádza v kategórii vykurovanie, vetranie a chladenie.

Schwank predstavuje vysoko výkonný elektrický žiarič

Novinky, Spoločnosť

Spoločnosť Schwank, líder v oblasti vykurovacích technológií, prináša na trh novinku - elektrický infražiarič eSchwank S-18000, navrhnutý na splnenie vysokých požiadaviek moderných priemyselných a komerčných priestorov. Tento produkt zavádza novú éru v klimaticky neutrálnom vykurovaní.

Inovatívny priemyselný vodíkový žiarič geniumSchwank získal európsky patent

Novinky, Spoločnosť

Priemyselný vodíkový žiarič geniumSchwank získal oficiálny európsky patent. Tento míľnik nielenže potvrdzuje jedinečnosť a inovatívnosť systému, ale zároveň posilňuje jeho pozíciu v oblasti udržateľného priemyselného vykurovania.

Schwank patrí k svetovým lídrom na trhu

Novinky, Spoločnosť

Spoločnosť Schwank je popredným špecialistom na priemyselné vykurovanie s medzinárodným pôsobením. S viac ako 90-ročnou históriou je spoločnosť Schwank známa svojimi inovatívnymi a komplexnými riešeniami pre priemyselné a komerčné budovy.

Naše ocenenia

Na čo sme hrdí

Ocenenie „Die Welt Top 100“ pre spoločnosť Schwank GmbH.
Ocenenie „The Best of German Mittelstand“ pre spoločnosťSchwank GmbH.
Ocenenie „Industriepreis 2017“ pre spoločnosť Schwank GmbH.
Ocenenie „Großer Preis des Mittelstandes“ pre spoločnosť Schwank GmbH.