schwank_anwendungen_sportstaetten

Systémy vykurovania a chladenia pre športoviská

Víťaz v pohodlí

Skúsenosti ukazujú, že bežné systémy teplovzdušného vykurovania športových hál so sebou nesú niekoľko faktorov, ktoré nespĺňajú požadované kritériá. S veľkým hlukom neustále víri vzduch. A napriek tomu vo vysokých halách vzniká pod stropom vrstva teplého vzduchu. K tomu sa pridávajú veľmi vysoké náklady na energie, pretože oi. s teplovzdušným vykurovaním takmer nie je možné zónové vykurovanie. Pokiaľ je teda obsadené aj jedno jediné miesto, musí sa  draho vykurovať celá hala.

Účinok infračerveného vykurovania sa podobá účinku slnečných lúčov v chladných zimných dňoch: i napriek nízkej teplote vzduchu je na slnku príjemne teplo. Infračervené lúče sa menia na teplo až po kontakte s pokožkou, odevom alebo podlahou a vytvárajú tak príjemnú atmosféru. To umožňuje prevádzku napr. len na jednom tenisovom kurte, čo šetrí veľa energie.

Výhody plynových infračervených vykurovacích systémov

Výhody vykurovacieho systému Schwank pre športové haly

 

Rýchle zahriatie

Už počas krátkej chvíle po zapnutí prístrojov je výrazne cítiť teplo. Vďaka okamžitej pripravenosti infračerveného vykurovania odpadá dlhé zahrievanie. To minimalizuje spotrebu energie a tým náklady na energie.

Väčší komfort

Teplo z plynových infračervených žiaričov sa prenáša vo forme elektromagnetických vĺn. Tie prenikajú vzduchom, bez toho aby ho zahrievali. Tak sa ohrievajú hráči, diváci a podlaha. Pod strechou haly bude nižšia teplota. To šetrí energiu a zvyšuje komfort!

  • Nákladové výhody
  • Nízke investičné náklady
  • Žiadne hromadenie tepla pod strechou
  • Nízka teplota vzduchu pri veľkom pohodlie
  • Možnosť vykurovania hracej plochy
  • Rýchle zahriatie
  • Nízke a plánovateľné platby za servis vďaka záruke Schwank

Samozrejme je pre využívanie systému vykurovania Schwank v športových halách k dispozícii také Užitočné príslušenstvo, ako napr. Ochranná mreža pred Padajúce loptou i.

Dojmy zo športoviska

Používá se vykurovanie v Schwank

Naše ocenenia

Na čo sme hrdí

Großer Preis des Mittelstands
Die Welt Top 100
Signet-Top-100-
Best of German Mittelstand
Industriepreis 2017