Schwank Ratgeber – Tags

Tags im Überblick

V čom sú ventilátory HVLS lepšie ako malé ventilátory?

Ventilátory HVLS zabezpečujú chladenie v lete a cirkuláciu vzduchu v zime: to výrazne šetrí náklady na vykurovanie. Čím je budova vyššia, tým väčšie sú potenciálne úspory energie.

Viac informácií

Revolučný trend: plynové tepelné čerpadlá transformujú priemyselné priestory

Priemyselný sektor neustále hľadá efektívne a ekologické spôsoby vykurovania a chladenia svojich zariadení. Jedným z najnovších prielomov v oblasti účinných energetických technológií sú plynové tepelné čerpadlá (GHP). Tieto inovatívne systémy prinášajú revolúciu v oblasti priemyselného vykurovania a chladenia, pretože spájajú účinnosť, spoľahlivosť a udržateľnosť.

Viac informácií


Ein Dunkelstrahler als Hallenheizung im Maschinenbau.

Aký je najlepší priemyselný vykurovací systém?

Veľké budovy v priemysle, obchode a logistike kladú vzhľadom na svoje rozmery a prevádzkové využitie osobitné požiadavky na vykurovací systém. Každý, kto hľadá vhodný priemyselný vykurovací systém, musí brať do úvahy nielen aktuálne právne predpisy a technológie, ale aj ekonomické a ekologické vlastnosti. Takže skôr, ako sa vyjasní, aký je najlepší priemyselný vykurovací systém, musí si prevádzkovateľ budovy, investor, ale aj stavebná firma najprv ujasniť, aké podmienky a kritériá by mala ich budova spĺňať.

Viac informácií


Zwei Hellstrahler als Hallenheizung in einer hohen Hallle.

Aké sú požiadavky na priemyselné vykurovanie?

Tvrdenie, že vykurovací systém musí "len" dobre vykurovať, už neplatí. Požiadavky na vykurovací systém pre komerčné alebo priemyselné budovy sa v poslednom desaťročí radikálne zmenili. Samozrejme, mnohí si teraz myslia, že vykurovanie by malo stáť čo najmenej, malo by byť energeticky úsporné, a teda čo najmenej náročné na životné prostredie. Ochrana klímy ako argument pri nákupe, čo je v rámci možností chvályhodné. V praxi by však užívateľ mal prikladať význam aj iným veciam.

Viac informácií