Prelom: Klimaticky neutrálne vykurovanie s vodíkovými žiaričmi Schwank

Zwei Entwicklungsingenieure von Schwank mit dem Brenner eines Wasserstoff Dunkelstrahlers.

Výrobcovia infražiaričov už roky propagujú modernosť a budúcu životaschopnosť svojej technológie. Teraz tento priemysel a predovšetkým spoločnosť Schwank stanovili prelomový míľnik s vývojom svojho prvého 100% vodíkového kompatibilného vykurovacieho systému.

Spoločnosť Schwank oslavuje prvý neobmedzený rúrkový žiarič kompatibilný s H2. Na tento účel vybavil tím R&D v Kolíne nad Rýnom pod vedením Prof. Dr. Friedhelma Schlössera rúrkový žiarič Schwank s úplne novou technológiou horákov. Predtým bolo na počítači pomocou zložitých výpočtových modelov simulované vznietenie a správanie sa vodíka v uzavretých, maloobjemových systémoch. “Hneď ako sa teoretické prístupy preniesli do praktického prostredia laboratória, rýchlo sa ukázalo, prečo je použitie 100 % vodíka také ťažké. Je to takmer nepredvídateľné správanie samotného paliva. To čo bolo na počítači považované za funkčné v praxi nebolo dobré. Takže s množstvom intenzívnej práce a nespočetných testovacích sérií sme vyvinuli prvý funkčný rúrkový žiarič prakticky od nuly,“ hovorí prof. Schlösser.

H2 ako logický krok v energetickom prechode

Pri príležitosti Európskych dní vodíka 2021 v Bruseli generálny riaditeľ spoločnosti Schwank a vedúci výskumu a vývoja prof. Dr. Friedhelm Schlösser zdôraznil dôležitosť a nevyhnutnosť vodíka pre predpokladaný energetický prechod. Rovnako ako Schlösser, aj mnohí odborníci zdieľajú názor, že iba vodík dokáže zvládnuť ambiciózne environmentálne ciele v nasledujúcich rokoch. Ako nosič energie budúcnosti by vodík mohol využívať výhody skladovania a distribúcie prostredníctvom existujúcich plynárenských sietí.

Späť

Viac noviniek

Používajú sa riešenia na vykurovanie a chladenie haly Schwank

Inovatívny priemyselný vodíkový žiarič geniumSchwank získal európsky patent

Novinky, Spoločnosť

Priemyselný vodíkový žiarič geniumSchwank získal oficiálny európsky patent. Tento míľnik nielenže potvrdzuje jedinečnosť a inovatívnosť systému, ale zároveň posilňuje jeho pozíciu v oblasti udržateľného priemyselného vykurovania.

Schwank patrí k svetovým lídrom na trhu

Novinky, Spoločnosť

Spoločnosť Schwank je popredným špecialistom na priemyselné vykurovanie s medzinárodným pôsobením. S viac ako 90-ročnou históriou je spoločnosť Schwank známa svojimi inovatívnymi a komplexnými riešeniami pre priemyselné a komerčné budovy.

Spoločnosť Schwank predstavila na veľtrhu v Brne energetické inovácie pre priemysel

Novinky, Spoločnosť

Na tohtoročnom Medzinárodnom strojárskom veľtrhu v Brne zaujala spoločnosť Schwank pozornosť návštevníkov, keď predstavila svoje najnovšie energetické inovácie a riešenia pre priemyselné a komerčné priestory. Medzi najvýznamnejšie produkty patrilo vodíkové vykurovanie, priemyselné vetranie a chladenie, elektrické infračervené žiariče a HVLS ventilátor MonsterFans.

Společnost Schwank, světový lídr v oblasti průmyslového vytápění, chlazení a větrání, oslavila 90. výročí svého založení.

Novinky, Spoločnosť

Za 90 rokov svojej existencie sa spoločnosť Schwank stala svetovým lídrom v oblasti priemyselného vykurovania a expertom na riešenia v oblasti vetrania a chladenia. V súčasnosti sa spoločnosť zameriava na transformáciu energie, takže jej hlavným zameraním sa stáva vodíkové a elektrické vykurovanie. Od tohto roku ponúka prvý 100 % vodíkový tmavý žiarič a je priekopníkom v tom, že je hlavnou silou pri prechode na obnoviteľné energie.

Naše ocenenia

Na čo sme hrdí

Ocenenie „Die Welt Top 100“ pre spoločnosť Schwank GmbH.
Ocenenie „The Best of German Mittelstand“ pre spoločnosťSchwank GmbH.
Ocenenie „Industriepreis 2017“ pre spoločnosť Schwank GmbH.
Ocenenie „Großer Preis des Mittelstandes“ pre spoločnosť Schwank GmbH.