Modulácia: Súlad plynu a vzduchu

Stufenlose Modulation

Modulácia nie je vždy modulácia. Až vďaka simultánne úprave plynu a spaľovacieho vzduchu bolo možné plne rozvinúť výhody prispôsobenie vykurovacieho výkonu skutočným tepelným požiadavkám. Ktoré výhody to sú a ako ich Schwank realizuje, sa dozviete tu:

Modulácia nie je vždy modulácia. Až vďaka simultánne úprave plynu a spaľovacieho vzduchu bolo možné plne rozvinúť výhody prispôsobenie vykurovacieho výkonu skutočným tepelným požiadavkám. Ktoré výhody to sú a ako ich Schwank realizuje, sa dozviete tu:

Bežné horáky často pracujú s pevným výkonom. Prispôsobenie skutočným tepelným požiadavkám prebieha iba cez taktovania horáka. To spôsobuje podstatné nevýhody: Výrazne sa znižuje energetická účinnosť horáka a podstatne sa zvyšujú emisie škodlivých látok. Pomôcť môže modulovateľný systém, teda zmes plynu a vzduchu, ktorá môže meniť výkon horáka. K tomu však nestačí iba znížiť prívod paliva. Aj spaľovací vzduch je potrebné prispôsobiť príslušnej potrebe výkonu. Iba tak je možné zabrániť energeticky nevýhodnému spaľovaniu. Výhody simultánneho prispôsobenia paliva a spaľovacieho vzduchu sú jasné:

  • Prispôsobenie paliva a spaľovacieho vzduchu skutočným tepelným požiadavkám zvyšuje celkovú energetickú účinnosť.
  • Životnosť systémov vykurovania sa výrazne predlžuje vďaka zníženému počtu spínacích cyklov.
  • Pred spustením systému sa nevykonáva “prefukovanie” vzduchom. Tak je možné znížiť zbytočné tepelné straty.
  • Nízka teplota spalín spôsobuje nižšiu rýchlosť spalín, takže je viac času na vyžarovanie tepla. Ročný stupeň využitia stúpa.
  • Vďaka zníženému taktovania sa redukuje tvorba nespáleného podielu škodlivých látok, ktoré vznikajú pri spúšťaní systému.

Vďaka svojej výhodnosti sa modulovateľný horákmi pri stanovovaní sezónnej energetickej účinnosti hodnotí o takmer 5% lepšie ako nemodulovateľná alebo “rádoby” Modulovateľná zariadení [nariadenie Ekodizajn EÚ 2015/1188].

Ako výhodná múže byť inštalácia modulovateľného vykurovacieho systému, ukazuje nasledujúci príklad z praxe. V distribučnom centre obra medzi drogériami dm nahradil Schwank existujúce zariadenia s tmavým žiaričom vlastným systémom vykurovania s modulovateľnými tmavými žiaričmi. Aj napriek inštalácii takmer 150 kW extra výkonu bolo vďaka modulácii možné znížiť náklady na energie o 26%. S ohľadom na tak vysokú energetickú úsporu sa ľahko vyššia investícia amortizuje po cca jednom roku.

Čítajte tu, ako dm šetrí.

Späť

Viac noviniek

Používajú sa riešenia na vykurovanie a chladenie haly Schwank

DeltaSchwank je tmavý žiarič od spoločnosti Schwank.

Schwank je globálnym lídrom na trhu infračervených žiaričov

Awards, News

Nedávno publikovaná správa spoločnosti „Industry Research“ o výskume trhu potvrdzuje skupinu Schwank Group ako svetového lídra na trhu v oblasti infračervených žiaričov.

Oliver Schwank hält mehrere Exemplare des Lexikons der deutschen Familienunternehmen.

Schwank in the Encyclopaedia of German Family Businesses

Awards, Company, News

Schwank in the Encyclopaedia of German Family Businesses

Das Keyvisual von MonsterFans.

HVLS- ventilátory pre priemysel: Príšery prichádzajú!

News

V júli 2020 uvádza Schwank úplne nový rad produktov. Reč je o ventilátoroch HVLS pre priemyselné budovy. Schwank nazýva tieto veľké ventilátory MonsterFans.

Obrázok produktu vzduchotechnická jednotka aeroSchwank H-RI od spoločnosti Schwank.

Nový rok – nové produkty: Ventilačná technológia od spoločnosti Schwank

News

Začiatkom roka 2020 uviedla spoločnosť Schwank nový produktový rad: Vzduchotechnické jednotky.

Naše ocenenia

Na čo sme hrdí

Ocenenie „Großer Preis des Mittelstandes“ pre spoločnosť Schwank GmbH.
Ocenenie „Die Welt Top 100“ pre spoločnosť Schwank GmbH.
Ocenenie „Top 100 Innovator 2018“ pre spoločnost Schwank GmbH.
Ocenenie „The Best of German Mittelstand“ pre spoločnosťSchwank GmbH.
Ocenenie „Industriepreis 2017“ pre spoločnosť Schwank GmbH.